Свідок в господарському суді

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду в постанові від13 вересня 2023 року у cправі №  910/1255/22 пояснив умови, за яких може бути викликаний свідок.

Так,  свідком може бути будь-яка дієздатна фізична особа, якій відомі будь-які обставини, що стосуються справи (ч.1 ст.66 ГПК).

Відповідно до ч.2 ст. 66 ГПК України, свідок зобов`язаний з`явитися до суду за його викликом у визначений час і дати правдиві показання про відомі йому обставини.

При цьому, показання свідка – це повідомлення про відомі йому обставини, які мають значення для справи, але на підставі яких не можуть встановлюватися обставини (факти), які відповідно до законодавства або звичаїв ділового обороту відображаються (обліковуються) у відповідних документах (ч.1,2 ст.87 ГПК).

Свідок викликається судом для допиту за ініціативою суду або за клопотанням учасника справи у разі, якщо обставини, викладені свідком у заяві, суперечать іншим доказам або викликають у суду сумнів щодо їх змісту, достовірності чи повноти (ч.1 ст.89 ГПК).

Отже, Верховний Суд зазначив, що свідок може бути викликаний у судове засідання за таких умов:

–          особа обізнана про будь-які обставини, що стосуються справи;

–          обставини, про які відомо свідку, не можуть бути відображені у відповідних документах;

–          обставини, викладені свідком у заяві, суперечать доказам або викликають сумнів щодо їх змісту, достовірності чи повноти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *