Фраудаторні правочини: судова практика

Відповідно до статті 202 ЦК України правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав і обов`язків.

Частиною п`ятою статті 203 ЦК України визначено, що правочин має бути спрямований на реальне настання правових наслідків, що обумовлені ним.…

Протиправна поведінка пішохода

В постанові від 08 вересня 2022 року по справі № 297/1253/17 (провадження № 51-1171км22)  Верховний Суд  зробив висновок щодо необхідності врахування судами під час обрання заходів кримінально-правового впливу перебування пішохода в стані алкогольного сп’яніння.

Той факт, що небезпеку для

Розірвання договору оренди

Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду в постанові від 16 червня 2021 року по справі № 375/278/20 (провадження № 61-3449св21) дійшов висновку, що:

Зміна керівника підприємства-орендаря, якщо ця обставина передбачена договором оренди землі як

Задоволення вимог про стягнення боргу одночасно із зверненням стягнення на предмет іпотеки

В постанові від 19 травня 2020 року по справі № 361/7543/17 (провадження № 14-546 цс 19) Велика Палата Верховного Суду підтримала правовий висновок Верховного Суду України щодо правової природи одночасного задоволення вимог про стягнення боргу за основним зобов’язанням зі зверненням

Донараховована заборгованость за газ

Вимога про визнання боргу безпідставним є вимогою про визнання відсутності у постачальника права вимагати оплати донарахованого боргу та відсутності обов`язку (який кореспондує вказаному праву) у споживача з оплати такого боргу. Ця вимога є ефективним способом захисту інтересу боржника в юридичній

Наслідки самостійного виправлення ФОП 3 групи помилок

​​У разі самостійного виправлення ФОП 3 групи, помилок, що призвели до заниження податкового зобов’язання у звітних (податкових) періодах, що припадають на період дії воєнного стану, ФОП звільняється від нарахування та сплати штрафних санкцій, передбачених п. 50.1 ст. 50 ПКУ, …

Оспорювання рішення місцевої влади у сфері земельних відносин

Велика Палата Верховного Суду в постанові від15 вересня 2020 року по справі № 469/1044/17 (провадження № 14-317цс19) зауважила, що рішення органу місцевого самоврядування у сфері земельних відносин можна оспорювати з погляду його законності, а вимогу про визнання такого рішення незаконним

Опис та арешт майна без боржника

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суд, зазначив в постанові від 04 травня 2022 року у cправі № 916/2100/20 наступне.

Відповідно до частини першої статті 18 Закону «Про виконавче провадження», виконавець зобов`язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо …

Новий довідник типів об’єктів для заповнення ф.№20-ОПП

Усі суб’єкти господарювання (юрособи та фізособи) зобов’язані повідомляти податківців про виникнення або зміну даних щодо об’єктів оподаткування за формою №20-ОПП.

Під час першого подання повідомлення зазначають всі об’єкти оподаткування. А при наступному поданні треба зазначити лише новий об’єкт оподаткування.


Відповідно …

Чи настає відповідальність за несвоєчасну виплату заробітної плати?

Відповідно до статті 10 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» заробітна плата виплачується працівнику на умовах, визначених трудовим договором.

Роботодавець повинен вживати всіх можливих заходів для забезпечення реалізації права працівників на своєчасне отримання заробітної плати.

Роботодавець …